SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 13095358
nr 1309 5358
Bestick
12 delar, silver, bruttovikt: ca 440g, med förgyllt blad. Längd: 19-22cm, med etui.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:47:22
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver